פעמים רבות קיימת אצל אנשים ההתלבטות האם לרכוש מאוורר תלייה תעשייתי או לנסות ולהשקיע במזגן מרכזי בחללים גדולים. ההתלבטות מובנת, כי עד היום, רבים חושבים כי מזגנים הם פתרון האוורור הטוב ביותר. בעניין זה חשוב לדעת כי זה נכון שמזגנים הם מצוינים, אך הם לא מתאימים בכל חלל ולכן לפעמים מאווררי תליה הינם הפתרון הטוב יותר. במאמר הבא ריכזנו 3 יתרונות לרכישת מאווררי תליה תעשייתיים.

1.     לא תופס מקום בחלל

אחד היתרונות המצוינים של מאווררי תקרה קושר בעובדה כי הם לא תופסים מקום בחלל בגלל שהם נתלים בין התקרה לקיר. במקום שתניחו מאווררים שתופסים הרבה מקום, ממש כמו רהיט, הרי שמאווררי התקרה פשוט מותקנים באזורים צדדיים על הקיר ולא מחליפים מקום של רהיטים אחרים.

מעבר לכך, התלייה מאפשרת להניח אותם כמעט בכל מקום שיש בו חשמל. בחצר הבית, בפרגולה שבמרפסת, בהאנגר גדול או כל חלל אחר שהתקנת מזגן היא לא אופציה אפשרית.

2.     עלות נמוכה

ביחס למזגנים שהעלות שלהם מתחילה בדרך כלל ב-1500 שקלים, הרי שמאווררי התקרה זולים לפחות בשני שליש והעלות שלהם מתחילה ב-400 שקלים ועשויה להגיע ל-900 שקלים בהתאם לגודל.

העלות הנמוכה מאפשרת לעסקים שיש להם חללים גדולים שהם מעוניינים לקרר, לרכוש מספר מאווררים כאלו בעלויות טובות מאוד. ברור שדבר זה לא מתרחש עם מזגנים שהעלות שלהם היא גבוהה בהרבה.

מעבר לכך, אם מסתכלים לטווח ארוך, עלות החשמל של מזגן היא גבוהה בהרבה מהפעלת האוורור באמצעות מאווררי התקרה ולכן אין ספק שגם עבור בתים וגם עבור עסקים, מדובר בחיסכון גדול מאוד.

3.     חזק ועמיד לאורך זמן

המאווררים התעשייתיים עשויים מחומרים איכותיים ועמידים. יש להם כנפי מתכת חזקות ובית שעשוי ממתכת אשר מגן עליהם. כמו כן, יש להם ידית תלייה חזקה ועמידה המחוברת לשנאי שמתחבר לחשמל. ניתן למצוא מגוון רחב של מאווררי תליה תעשייתיים בגדלים שונים. מדובר על פריט איכותי שנשמר לאורך זמן ועושה ללא ספק את העבודה. לפעמים מאווררים אלו טובים יותר מפעולת המזגן.

איך להתאים את מאוורר התקרה לחלל?

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות חישוב גודל החלל והתאמת המאוורר בגודל הנכון. מאווררי תליה תעשייתיים מגיעים במגוון גדלים ונמדדים לפי הקוטר שלהם. ככל שהחלל גדול יותר, רצוי לשים בו מאוורר עם קוטר גדול יותר ומספר דרגות עוצמה הניתנות לכוונון. רצוי לבדוק האם מוכרים יחד עם המאורר גם מפוח אשר לוכד את החום שבאוויר ומאפשר לייצר קירור טוב יותר על ידי המאוורר.

לסיכום, אם אתם מתלבטים האם לרכוש מאוורר תלייה תעשייתי, אין לכם מה להתלבט. ציינו למעלה רק 3 יתרונות, אך האמת היא שיש עוד יתרונות רבים ומעט מאוד חסרונות. לכן הוא כדאי.